Evcil hayvanlarınız için en iyi parazit kontrol programını bulmanın göz korkutucu ve kafa karıştırıcı olabileceğini biliyoruz! Herkese uygun bir dizi farklı ürün sunuyoruz, bu nedenle evcil hayvanlarınız için en uygun çözümü tartışmak için bugün bizimle iletişime geçin.

kedi-parazit-kasinti

pireler

Tüm köpekler ve hatta en temiz kediler pire alabilir! Dışarıda ve dışarıda yürürken onları alabilirler ya da kıyafetlerimizdeki eve taşıyabiliriz. Merkezi ısıtma sayesinde pire tüm yıl boyunca evlerimizde yaşayabilir ve üreyebilir!

Yetişkin pire hayvanlarda yaşar ve yumurtaları halı ve döşememizde gelişerek çevreye düşer. Pireler kanla beslenir ve köpekleri, kedileri ve insanları ısırır. Köpeklerinizde veya kedinizin paletinde pire görebilirsiniz veya pire “kir” görebilirsiniz: küçük kırmızıdan siyah granüllere veya paltodaki toz. Pire kir aslında pire dışkısıdır. Pire ısırıkları yoluyla enfeksiyon kaşıntıya neden olur ve bazı köpeklerde ciltte alerjik reaksiyonu tetikleyebilir.

Pireler, kedilerde cilt hastalığının en yaygın nedenidir. Çoğu hayvan hafif kaşıntı yaşayacaktır, ancak bazı kedilerde enfeksiyon püstüller ve saç dökülmesi ile ciddi cilt tahrişine neden olabilir. Kediler inanılmaz derecede verimli damatlardır, bu nedenle enfekte bir kedide bile pire belirtileri görmek zor olabilir.

kedi-kene-alma

Köpeklerde ve kedilerde pire tedavisinin ve önlemenin en etkili yolu, genellikle reçeteli bir spot-on tedavisidir, ancak bazı durumlarda daha uygun olabilecek tabletler veya enjeksiyonlar gibi başka seçenekler de vardır. Genel olarak, mağazadan satın alınan ürünler çok etkili değildir ve veterinerlik ürünleri kadar sürmez.

Hayvanınızı tedavi ettiyseniz ancak hala pire görüyorsanız daha etkili bir ürün kullanmanız ve evinizi tedavi etmeniz gerekebilir. Pire pupaları, halılarınızda ve ev ortamınızda aylarca sürebilir, hayvanlarınızı ortaya çıktıkça düzenli olarak yeniden enfekte edebilir!

Pireler kontrol altına alındıktan sonra, hayvanlarınıza düzenli olarak davranmaya devam edin ve yeniden istilası önlemek için düzenli olarak evi tedavi edin. Evcil hayvan dükkanlarında ve süpermarketlerde satılan birçok pire tedavisi, kediler için potansiyel olarak toksik olan ve etkili olmayabilir, bu nedenle ASLA kedinizdeki köpekler için tasarlanmış bir pire ürünü kullanmayın, çünkü bunlar bazen ölümcül olabilir!

Pire’yi hızlı bir şekilde öldürmede kullanımı güvenli ve çok etkili pire ürünleri ve evinizi tedavi etmek için etkili ürünler sunuyoruz.

Keneler

Keneler, cilde yapışıp kan emerek hem insanlara hem de hayvanlara enfeksiyon bulaştırabilen küçük örümcek benzeri parazitlerdir! Çimenli ormanlık alanlarda çok yaygındır, ancak bahçenizde de yaşayabilirler. Genellikle yaz / sonbaharda görülürler, ancak tüm yıl boyunca bulunurlar.

kedi-kopek-kene

Keneler Lyme hastalığı ve Babesiosis gibi hastalıkları taşır, bu nedenle kendiniz veya evcil hayvanınızda bir tane bulursanız hızlı bir şekilde çıkarılması çok önemlidir – bir kene kaldırmak bir bükülme tekniği gerektirir ve yanlış bir şekilde çıkarılması enfeksiyonlara neden olabilir, bu yüzden denememek en iyisidir nasıl güvenle yapacağınızı bilmiyorsanız kendiniz yapın! Hayvanınızın bir kene olduğundan şüpheleniyorsanız, güvenli bir şekilde kaldırılması için ÜCRETSİZ bir hemşire konsültasyonu düzenlemek için bizimle iletişime geçin.

Kurt

Köpekler

Köpekleri enfekte eden ana solucan türleri yuvarlak kurtlar ve tenyalardır. Genel olarak, yetişkin köpekler her üç ayda bir solucanlar için tedavi edilmelidir, ancak bazı köpekler yaşam tarzlarına bağlı olarak daha sık tedavi gerektirebilir.

Solucanlar ishal, kilo kaybı, öksürük, nefes alma zorlukları ve kanama bozuklukları gibi çeşitli belirtilere neden olabilir. Köpeğinizin solucanları varsa, onları dışkılarında veya kusmalarında görebilirsiniz veya hiç görmeyebilirsiniz! Bazı solucan türleri de çocukları enfekte edebilir, bu nedenle köpeğinizi tedavi etmek için solucanlar görene kadar beklemeyin!

Akciğer kurdu (Angiostrongylus vasorum) köpekleri enfekte eder ve öksürük, uyuşukluk, egzersiz intoleransı ve kanama anormallikleri gibi çok çeşitli belirtilere neden olabilir. Köpekler enfekte bir salyangoz veya salyangoz yemekten akciğer kurdu alabilirler.

Uyanık olmak! Meraklı köpekler, ot ve toprak yiyenler ya da dışarıda bırakılan sopa ve oyuncaklar çiğnemek bu kötü enfeksiyonu almaya karşı savunmasız olacaktır.

Son yıllarda Lungworm İngiltere’de daha yaygın hale geldi. Wirral’da ne kadar yaygın olduğu henüz belli değil, ancak uygulamada vakalarımız oldu ve diğer yerel veterinerler de hastalığı gördü.

Akciğer kurtları ölümcül olabilir, bu nedenle önleme en güvenli yaklaşımdır.

Şu anda piyasada akciğer solucanını önleyen ve tedavi eden çok az ürün var. Broadway, köpeğinizi pire, akar ve akciğer kurdu da dahil olmak üzere tüm yuvarlak kurtlardan koruyacak aylık Avukat spot tedavilerini önerir.

Kediler

Kediler, yavru kedi ve yetişkin kedi gibi solucanları almaya eğilimlidir. Ağır solucan yükü olan bir kedi zayıflık, ishal ve kilo kaybı geliştirebilir.

Kedilerde iki tür solucan vardır; Pire veya av yoluyla edinilebilen, çocuklara bulaşıcı olabilecek ve körlüğe ve tenyalara neden olabilecek yuvarlak kurtlar.

Çoğu kedinin 3 ayda bir kurtulması gerekir, ancak düzenli olarak avlanan kedilerin daha sık tedavi edilmesi gerekir.

Tabletlerden spot-up preparatlara kadar kediler için etkili solucan sağlayan birçok ürün vardır. Birçok ürün ayrıca solucanlara, pirelere ve akarlara karşı kombine koruma sağlar, ancak bunlar daha sık uygulama gerektirebilir.