Bazı durumlarda, evcil hayvanınızın genel anestezi öncesinde sağlık kontrolünün bir parçası olarak kan testine ihtiyacı olabilir, çünkü hasta değildirler veya bir hastalığın tedavisini izlemek için. Hastalığı veya enfeksiyonu hızlı bir şekilde teşhis etmek ve tedaviye yanıtı değerlendirmek için kurum içinde çeşitli testler yapabiliriz;

  • Kan Analizi – Uygulamalarımızda biyokimya ve hematoloji analizörlerimiz var, böylece müşterilerimize aynı gün sonuçları sunmak için kurum içinde çeşitli kan testleri yapabiliriz. Aynı gün Canine Parvovirus, Kedi İmmün Yetmezlik Virüsü (FIV) / Kedi Lösemi Virüsü (FeLV), Akciğer Kurt ve Köpek ve Kedi Pankreatitini teşhis etmemize izin veren kurum içi test kitlerimiz de var.
  • Mikroskopi – Uygulamalarımızın her birinde cilt kazıntılarını, saç tıkaçlarını, kulak çubuklarını, kan, idrar ve dışkıları incelemek için kullanılabilecek bir mikroskop vardır. Yine bu analizler genellikle aynı gün elde edilen sonuçlarla kurum içinde yapılır.
  • İdrar tahlili – Yine aynı gün sonuçlarla kurum içinde çeşitli idrar testleri yapabiliriz! İdrar tahlili, organ fonksiyonunu, dehidrasyonu kontrol ederken ve idrar kristalleri ararken faydalı olabilir. Tüm bunlar hayvanlarınızın sağlığı hakkında bilgi verir ve bir dizi farklı durumun teşhis ve tedavisine yardımcı olabilir.

Diğer tüm testler için, harici analiz için numune gönderebileceğimiz harici bir laboratuvara da bağlantılarımız var. Bu testlerin birçoğunun sonuçları 24 saat içinde raporlanabilir!

7 yaşın üzerindeki tüm hayvanlar için rutin kan testi önerdiğimizi biliyor muydunuz? Bu yaşta köpekler ve kediler bir dizi tıbbi durum geliştirmeye başlayabilir ve rutin testler erken teşhis ve teşhis sağlayabilir.